Kilpailu 7.5.2016, paikka Riihimäki, järjestäjä Hausjärven Haukut ry.

[A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 36,96 4,19 -7,04 5 5  
2 10 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 46,90 3,31 2,90 5 7,90  
3 5 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 36,69 4,22 -7,31 10 10  
4 7 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 37,09 4,18 -6,91 10 10  
5 2 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK 38,10 4,07 -5,90 10 10  
  6 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  8 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  9 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 42,24 3,67 -1,76 0 -1,76 SERT-A
2 15 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 44,95 3,45 0,95 10 10,95  
  16 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  17 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  18 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 33,50 4,63 -10,50 0 -10,50  
2 30 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 34,44 4,50 -9,56 0 -9,56  
3 24 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Lepistö JAU 36,32 4,27 -7,68 0 -7,68  
4 29 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 45,51 3,41 1,51 0 1,51  
5 22 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen HAU 35,42 4,38 -8,58 5 5  
6 26 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 48,85 3,17 4,85 5 9,85  
7 20 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 38,17 4,06 -5,83 10 10  
  21 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  23 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  27 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  28 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  31 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  32 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA         HYL  
  25 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA         POIS  
  29 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA            

B agilityrata, maksi 3, kello 11:15, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 33,74 4,56 -10,26 0 -10,26  
2 1 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 37,19 4,14 -6,81 0 -6,81  
3 11 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 32,82 4,69 -11,18 5 5  
4 9 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 38,44 4,01 -5,56 5 5  
  3 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  5 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  6 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  7 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  8 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  10 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  2 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU 37,50 4,11 -6,50 0 -6,50 SERT-A
2 15 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 39,42 3,91 -4,58 0 -4,58  
3 13 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 36,26 4,25 -7,74 5 5  
4 18 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 38,11 4,04 -5,89 5 5  
5 12 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 44,30 3,48 0,30 5 5,30  
  14 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  16 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 30,86 4,99 -13,14 0 -13,14 SERT-A
2 19 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 33,21 4,64 -10,79 0 -10,79  
3 30 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 33,51 4,60 -10,49 0 -10,49  
4 24 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Lepistö JAU 34,89 4,41 -9,11 0 -9,11  
5 32 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 36,76 4,19 -7,24 0 -7,24  
6 26 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 40,08 3,84 -3,92 0 -3,92  
7 29 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 43,22 3,56 -0,78 0 -0,78  
8 28 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA 41,91 3,67 -2,09 5 5  
  20 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  22 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen HAU         HYL  
  23 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  27 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  31 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  25 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 9, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 29,59 4,83 -7,41 0 -7,41  
2 3 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 32,28 4,43 -4,72 0 -4,72  
3 8 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 36,78 3,89 -0,22 0 -0,22  
4 6 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 37,25 3,84 0,25 0 0,25  
5 4 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 29,00 4,93 -8,00 10 10  
  1 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  5 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  7 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  9 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  2 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:40, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 33,97 4,21 -3,03 0 -3,03 SERT-H
2 12 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 37,36 3,83 0,36 0 0,36  
3 13 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 32,43 4,41 -4,57 5 5  
4 18 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 36,78 3,89 -0,22 5 5  
5 15 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 40,48 3,53 3,48 5 8,48  
6 17 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio HAUHAU 42,92 3,33 5,92 10 15,92  
  16 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 12, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 28,03 5,10 -8,97 0 -8,97 SERT-H
2 24 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Lepistö JAU 31,31 4,57 -5,69 0 -5,69  
3 30 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 31,54 4,53 -5,46 0 -5,46  
4 32 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 32,04 4,46 -4,96 0 -4,96  
5 20 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 32,19 4,44 -4,81 0 -4,81  
6 27 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA 34,06 4,20 -2,94 5 5  
7 26 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 36,90 3,88 -0,10 5 5  
8 31 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA 29,21 4,90 -7,79 10 10  
9 23 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 38,14 3,75 1,14 10 11,14  
  19 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  22 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen HAU         HYL  
  28 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  25 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA         POIS